Українські легенди www.ukrlegenda.org Українські легенди www.ukrlegenda.org Українські легенди www.ukrlegenda.org

В Україні: Tue, 03 Dec 2024, 14:29ми на фейсбукми на ютубі
Збірка "Савур-могила"
Звичаї нашого народу
Козаччина
Народна творчість
Галерея зображень
Альманах "Свічадо"
Книги українських авторів
www.ukrlegenda.org

Наш канал на Youtube

Наш канал на Facebook




www.ukrlegenda.org

Українські легендиОсінь (Олекса Воропай “Звичаї нашого народу”)

Перейти до Змісту частини "Осінь"

Вся праця «Звичаї нашого народу» (народно-календарні звичаї) розподіляється на чотири частини за порами року: «Зима», «Весна», «Літо» й «Осінь».
У 1958-му році в «Українському видавництві» (Мюнхен) вийшов перший том цієї праці, до якого ввійшли «Зима» й «Весна». До другого тому, що виходить тепер, входять дві інші частини: «Літо» й «Осінь».

З нагоди виходу в світ другого тому «Звичаїв нашого народу» я вважаю за свій приємний обов’язок подякувати тим людям доброї волі, котрі в приватних листах до мене, або на сторінках української преси, висловили свої завваги та дали відповідні оцінки двом першим частинам першого тому цієї праці. Об’єктивні та здебільшого прихильні оцінки нашого громадянства дали мені добрий поштовх і заохочення продовжувати працю над вивченням та дослідженням звичаїв нашого народу, в наслідок чого й з’являється оцей другий том. Щиро дякую всім тим добродіям, котрі спричинилися до виходу в світ цієї праці.

О. Воропай
Травень, 1964, Англія.

“Звичаї нашого народу” - Осінь

День пророка Іллі

День святого Палія

«Маковея»

Спаса

«Перша Пречиста»

«Головосіка»

«Семена»

«Друга Пречиста»

«Здвиження»

Свята Покрова

Святого Дмитра

День святої П’ятниці

Кузьми-Дем’яна

Діти восени

День Михайла Архистратига

Мисливські оповідання
Заячий пастух
Вовчий пастух
Ведмежий пастух
Звіряче кладовище

«Третя Пречиста»

Підсумки

Праця «Звичаї нашого народу» має за завдання створити суцільний образ народньо-календарних звичаїв протягом цілого року. Два томи цієї праці розподіляються на чотири частини за порами року; по дві частини в кожному томі. Том перший починається вступом «Звичаї — скарб українського народу», а потім іде перша частіша — «Зима», що охоплює період від початку нового господарського року, весь цикл Різдвяних свят, включно з новорічними звичаями, й кінчається днем Петра Вериги.

Частина друга — «Весна» — після вступної статті «Днесь весна красується...» починається описом Стрітення, коли за народнім віруванням, «зима зустрічається з літом»; охоплює ця частина весь період зустрічі весни й кінчається Великодними святами.

Том другий починається частиною третьою — «Літо», де описано весняне поминання мертвих (Радуниця й Проводи), день святого Юрія, «Симонове зело», Зелені свята, свято Івана Купала й кінчається «Обжинками» та днем святої Мокрини.

Частина четверта — «Осінь» — починається днем пророка Іллі, в нім описуються всі свята осіннього циклу та кінчається мисливськими оповіданнями в зв’язку з днем Михайла Архистратига.

Серед використаних матеріялів значне місце займають нові записи народніх оповідань, зібрані самим автором. В роботі показаний щільний зв’язок народніх звичаїв з багатою і різноманітною природою української землі. При нагоді автор порівнює українські народні звичаї зі звичаями інших європейських народів і показує культурну спорідненість нашого народу з народами Західньої Европи.

* * *

Фото взято з відкритих джерел мережі Інтернет, текст скановано з паперових носіїв.
Всі права належать авторам. Тексти надано виключно для ознайомлення. Придбайте книжки в магазинах.






[ нагору ]

Copyright © 2013 - 2024 - Українські легенди - www.ukrlegenda.org