Українські легенди www.ukrlegenda.org Українські легенди www.ukrlegenda.org Українські легенди www.ukrlegenda.org

В Україні: Fri, 19 Apr 2024, 18:09ми на фейсбукми на ютубі
Збірка "Савур-могила"
Звичаї нашого народу
Козаччина
Народна творчість
Галерея зображень
Альманах "Свічадо"
www.ukrlegenda.org

Наш канал на Youtube

Наш канал на Facebook
www.ukrlegenda.org

Українські легендиІ назвали Юрківкою

Колись, іще за цариці Катерини, по правий бік нашої річки Кінської була Катеринославська губернія, а по лівий — Таврія. В Катеринославщині пани панували, над бідними кріпаками знущалися, а в Таврії була воля. Оце, було, як доберешся до середини річки, то вже ти вільний чоловік. А як упіймають тебе стражники, то тавро на грудях або на руці гарячим залізом випечуть і в Сибір на каторгу завдадуть. Через те, кажуть, цей край Таврією і називався...

Хоч як пани пильнували, хоч які вони караули настановляли, а все ж кріпаки тікали від них і деякі щасливо через річку перебиралися.

Розказують старі люди, що саме в оцьому місці, де тепер наше село розкинулося, перебрався через Кінську якийсь козак Юрко. Як завдала цариця колишніх січовиків у кріпацтво, Юрко вирішив тікати в Таврію. Вибрав він тихцем уночі з панського табуна трьох скакунів, щоб у дорозі переміну зробити, та як гайнув, то тільки його й бачили. Поки дістався до Кінської, двох коней загнав, а на третьому непоміченим на лівий берег дістався. Перегілив щасливо і став тут жити. А згодом таких утікачів у цьому місці чимало зібралося. . Одного разу зійшлися вони на раду й вирішили свою слободу на честь козака Юрка Юрківкою 1 назвати.

- - - - - - -

1 - Юрківка - село Оріхівського р-ну Запорізької обл.


Повернутися до змісту: Савур-могила. Легенди та перекази Нижньої Наддніпрянщини. Отак і назвали. Як запорожці давали географічні назви.
[ нагору ]

Copyright © 2013 - 2024 - Українські легенди - www.ukrlegenda.org