Українські легенди www.ukrlegenda.org Українські легенди www.ukrlegenda.org Українські легенди www.ukrlegenda.org

В Україні: Mon, 26 Feb 2024, 02:35ми на фейсбукми на ютубі
Збірка "Савур-могила"
Звичаї нашого народу
Козаччина
Народна творчість
Галерея зображень
Альманах "Свічадо"
www.ukrlegenda.org

Наш канал на Youtube

Наш канал на Facebook
www.ukrlegenda.org

Українські легендиСлобода Маркусова

Покійник дід розказував, що зараз після запорожців на цім місці сів якийсь пан Курика. Багато степу було в нього... Звісно, землі багато, а людей мало, то й став він приймать до себе сіромах.

— Ідіть,— каже,— хлопці, до мене жить: хто хоче, бери плуг, воли — роби, хто не хоче — пий горілку.

Попервах добре у панів жилось: податі не платили, від некрутчини одозволяли пани... До Курики багато пристало сіромашні, бо їм уже волі не було: як піймають якого, так зараз в кайдани заб’ють — і пішов козак залізом маслаки терти... Багато їх було по острогах, багато їх бряжчало й по великих шляхах... Обвішають ланцюгами та й гонять, як каторжних. Була ще мода така, що й голови брили. Обголять, було половину голови, що й на чоловіка не похоже...

Стала населяться слобода, стала сіромашня женитись і жить сімействами. Як обжились люди, тоді вже пан не те задумав: став він їх потроху до панщини прикручувать, а далі забігла якась бумага, так він узяв та й закріпостив... Розчовпали козаки, та пізно: раді б і назад, так нікуди голови приткнути...

Ще за моєї пам’яті од Курики степ, люди і вся богатиня досталися Маркусові, і тоді вже слободу назвали Маркусовою. Попервах вона звалась прямо Кічкасівка.
Повернутися до змісту: Савур-могила. Легенди та перекази Нижньої Наддніпрянщини. Отак і назвали. Як запорожці давали географічні назви.
[ нагору ]

Copyright © 2013 - 2024 - Українські легенди - www.ukrlegenda.org