Українські легенди www.ukrlegenda.org Українські легенди www.ukrlegenda.org Українські легенди www.ukrlegenda.org

В Україні: Sun, 21 Jul 2024, 20:22ми на фейсбукми на ютубі
Збірка "Савур-могила"
Звичаї нашого народу
Козаччина
Народна творчість
Галерея зображень
Альманах "Свічадо"
www.ukrlegenda.org

Наш канал на Youtube

Наш канал на Facebook
www.ukrlegenda.org

Українські легендиНові Кодаки

Місто Нові Кодаки 1 стояло ще за ляхів, а там як забрали його запорожці, то воно вигоріло дощенту з невеличкою церковкою, вкритою соломою і очеретом.

Після цієї пожежі знов побудували церкву і містечко та ще й фортецю по запорозькому кшталту на диво осадили. Обвели кругом глибокою канавою, валом і рогатками в дві лави на сажень од канави. Опріч цього, збудували три башти; одну — внизу над Дніпром, другу — нагорі від Дніпра, а третю — на полудень. На чотирьох кутах були пороблені розкати й густо заставлені гарматами та мущирями, а скрізь поверх валу поставили кошелі (тури), сплетені з лози і натоптані землею до самого верху, неначе маківки. Ці кошелі були внизу в аршин завтовшки, а наверсі — в косовий сажень; і так їх з’єднували, щоб верхні краї сходились докупи, а спідні вкопували в землю на валу. Це задля того робили, що як стануть стрілять вороги по місту, то щоб кулі засідали в кошелях і не шкодили жителям і війську та й вартовим, щоб на валу без опаски можна було стрілять по ворогах у щілини, як в Бендерах — із-за стін.

Дуже хитро та мудро була осаджена та фортеця. В ті часи ніде, ні в якій землі, такої не було!..

- - - - - - -

1 - Нові Кодаки — тепер у межах м. Дніпропетровська.
Повернутися до змісту: Савур-могила. Легенди та перекази Нижньої Наддніпрянщини. Отак і назвали. Як запорожці давали географічні назви.
[ нагору ]

Copyright © 2013 - 2024 - Українські легенди - www.ukrlegenda.org