Українські легенди www.ukrlegenda.org Українські легенди www.ukrlegenda.org Українські легенди www.ukrlegenda.org

В Україні: Fri, 22 Sep 2023, 05:52ми на фейсбукми на ютубі
Збірка "Савур-могила"
Звичаї нашого народу
Козаччина
Народна творчість
Галерея зображень
Альманах "Свічадо"
www.ukrlegenda.org

Наш канал на Youtube

Наш канал на Facebook
www.ukrlegenda.org

Українські легендиМогили Близнюки

З чого вийшли отут 1 могили Близнюки? Давно це було: може, за сто років, а може, ще й більше того. Жив тут якийсь великий пан-воєвода. І була в нього молода, дуже гарна дружина, яку він надзвичайно любив і беріг, як своє око. Вона одповідала своєму чоловікові тим же. Отже, злі та завидливі жінки не могли цього пропустити: вражі баби підіслали до того пана ворожбійку, і та ворожбійка наклепала на дружину пана, буцімто вона потай кохалась із іншим чоловіком, од якого і народить двойнята. На ті слова ворожбійки так і сталось: у пані справді народились близнюки. Тоді пан, побачивши таке, звелів їх забити, одвезти в степ і там поховати. Дітей забили, одвезли в степ, заховали одного коло одного і над кожним насипали окрему могилу. Ото з того й вийшли Близнюки-могили.

-------

1 - Біля с. Петропавлівки Павлоградського пов. Катеринославської губ. (тепер смт., центр Петропавлівського р-ну Дніпропетровської обл.).
Повернутися до змісту: Савур-могила. Легенди та перекази Нижньої Наддніпрянщини. Отак і назвали. Як запорожці давали географічні назви.
[ нагору ]

Copyright © 2013 - 2023 - Українські легенди - www.ukrlegenda.org