Українські легенди www.ukrlegenda.org Українські легенди www.ukrlegenda.org Українські легенди www.ukrlegenda.org

В Україні: Sun, 21 Jul 2024, 19:05ми на фейсбукми на ютубі
Збірка "Савур-могила"
Звичаї нашого народу
Козаччина
Народна творчість
Галерея зображень
Альманах "Свічадо"
www.ukrlegenda.org

Наш канал на Youtube

Наш канал на Facebook
www.ukrlegenda.org

Українські легендиОстрів Лантухівський

Нижче порога Лишнього лежить великий і лісний острів Лантухівський 1. Тут, кажуть, був рибальський кіш запорожця Лантуха, а по ньому дано й прозвище острову.

Ще за генерала Коховського, при Катерині, тут була слобідка Виноградівка. Недаром же їй і прозвище таке!.. Коховський помітив, що тут, по островах і по балках Гадючій та Вільній, багато дикого винограду, і задумав розвести такий сад, як у хана. Тоді саме Потьомка воював з ханом, і набрали тих турків у полон стільки, що не знали, куди їх і дівать. Коховський і каже:

— Ну, коли хліб їсти, то треба й діло робить...

Привіз із Криму три мажари виноградної лози і звелів тим туркам садить. Через скільки там годів уродив такий виноград, що за двісті верст заїжджали пани дивиться... Був і чорний, і білий, і жовтий, як голубине яйце, а на смак — як мед... Було, кажуть, як глянеш на нього, то так тебе й тягне, так очі й одбира... Може б, хто й поживився, так і сторожа велика була...

За запорожців, кажуть, водились тут дикі кози і було їх тут допропасти. За моєї пам’яті було вже їх мало, а в сорок п’ятому році, як затопила вода острів, вони й звалували звідси, кажуть, у Великий Луг. На воді коза прудка і пливтиме хоч десять верст.

Лантухівський острів звуть ще Лачинівським, по панові, котрий жив тут після Сідельського й Шляхтина, а дехто називає Німецьким, бо землю купив німець Корнієнко...

-------

1 - Лантухівський — острів, знаходився паралельно з Ґавиним, під правим берегом Дніпра.
Повернутися до змісту: Савур-могила. Легенди та перекази Нижньої Наддніпрянщини. Отак і назвали. Як запорожці давали географічні назви.
[ нагору ]

Copyright © 2013 - 2024 - Українські легенди - www.ukrlegenda.org