Українські легенди www.ukrlegenda.org Українські легенди www.ukrlegenda.org Українські легенди www.ukrlegenda.org

В Україні: Wed, 29 May 2024, 06:13ми на фейсбукми на ютубі
Збірка "Савур-могила"
Звичаї нашого народу
Козаччина
Народна творчість
Галерея зображень
Альманах "Свічадо"
www.ukrlegenda.org

Наш канал на Youtube

Наш канал на Facebook
www.ukrlegenda.org

Українські легендиОстрови Оврамів і Сторожовий

Острівок Оврамів, або Нещотного,— під правим боком Дніпра, трохи нижче Оврамової балки. В балці жив запорожець Оврам, а на острівку він рибалчив.

Після Оврама прийшов із Гетьманщини козак Нещотний і на острівку поставив шинок. У тому шинку все було товчуться литвини з плотів. Це було літ сімдесят тому або й більше 2, поки пан Коростявець не закріпачив того козака Нещотного.

Острівок цей займає не більше як одну десятину. В голові його — скеля, далі росте лоза, а прохвістя — пісок. Колись росли й верби, та сплюндровано їх.

Трохи нижче Оврамового, серед Дніпра, острівок Сторожовий. На ньому колись збиралася запорозька сторожа. Це ще було, кажуть, тоді, як турецька границя лежала по""Дніпр.

Ще наші діди подейкували, що на Сторожовому є скарб: гроші і зброя всяка.

У сорок п’ятому (1845) році за великої води відмило в піску два пістолі і кинджал. Тоді люди були панські, то й віддали все те панам. Зброя, кажуть, була запорозькою.

Сторожовий острівок був чималий, на ньому росли товстючі дуби, осокори високі, верби й усякий чагар. Як пішла в сорок п’ятому році велика вода, — розмила острів, повивертала і ліс із корінням. Такої великої води не було до того та, мабуть, і не буде.

І на цьому острівку в голові — скеля, а прохвістя — пісок. Як буває весною середня вода, то острівок видно, а як велика,— затоплює увесь із скелею.

-------

1 Оврамів і Сторожовий — острови, були на Дніпрі нижче с. Августинівки Запорізького р-ну Запорізької обл. Тепер вони затоплені водами озера ім. Леніна.

2 Оповідач має на увазі двадцяті роки минулого 19-го століття.
Повернутися до змісту: Савур-могила. Легенди та перекази Нижньої Наддніпрянщини. Отак і назвали. Як запорожці давали географічні назви.
[ нагору ]

Copyright © 2013 - 2024 - Українські легенди - www.ukrlegenda.org