Українські легенди www.ukrlegenda.org Українські легенди www.ukrlegenda.org Українські легенди www.ukrlegenda.org

В Україні: Thu, 18 Apr 2024, 19:30ми на фейсбукми на ютубі
Збірка "Савур-могила"
Звичаї нашого народу
Козаччина
Народна творчість
Галерея зображень
Альманах "Свічадо"
www.ukrlegenda.org

Наш канал на Youtube

Наш канал на Facebook




www.ukrlegenda.org

Українські легендиОзеро Панське

Біля села Григорівки Запорізького району над Кінською є водойма, яку називають Панським озером. Є легенда, яка пояснює цю назву.

Невдовзі після зруйнування Січі приїхав на берег Кінської ставний пан, увесь у золоті, шовку та оксамиті. Навіть на оці в нього оксамитова чорна стрічка, бо був пан сліпий.

Почали панські прислужники розмічати громадське пасовисько біля річки, а здивованим людям пан пояснив, що тут буде збудовано палац і закладено сад, бо всі навколишні землі подарувала йому матінка-цариця. І ще показав аркуш паперу з сургучевою печаткою — дарчу грамоту.

— Але ж то наші луки,— заперечили люди панові.— Ми тут споконвіку худобу пасемо.

— Віднині все навкруги моє, віднині тут буде, що я захочу! — пан тупнув ногою. Потім подивився на слід свого чобота і додав: — Чого моя ліва нога захоче! — І наказав будувати штучне озеро точнісінько такої ж форми, як слід його ноги, тільки у двісті разів більше.

Почали під наглядом іноземного майстра будувати панський палац, садити сад і робити озеро. Іноземець поспішав, бо пан наказав, щоб озеро було готове до літньої спеки.

До приїзду пана озеро було майже готове, тільки слід каблука не встигли обікласти каменем-черепашником. Стрибнув пан в озеро і тієї ж миті вискочив із нього червоний, як варений рак — адже вода в озері навіть у літню спеку крижана. Вилаявся пан, сів у карету і поїхав...

Поступово розвалився панський палац, здичавів сад. А озеро і зараз є. Знаходиться воно серед здичавілого саду, і кожен може побачити «слід панської ноги», спрямований носком на південний захід. Тільки на місці каблука — яма, необкладена черепашником. Не встиг іноземний майстер.




Повернутися до змісту: Савур-могила. Легенди та перекази Нижньої Наддніпрянщини. Отак і назвали. Як запорожці давали географічні назви.




[ нагору ]

Copyright © 2013 - 2024 - Українські легенди - www.ukrlegenda.org