Українські легенди www.ukrlegenda.org Українські легенди www.ukrlegenda.org Українські легенди www.ukrlegenda.org

В Україні: Sat, 16 Jan 2021, 07:34ми на фейсбукми на ютубі
Збірка "Савур-могила"
Звичаї нашого народу
Козаччина
Народна творчість
Галерея зображень
Альманах "Свічадо"
www.ukrlegenda.org

Наш канал на Youtube

Наш канал на Facebookwww.ukrlegenda.org

Українські легендиЗагнаний жеребець

Оця річка, що протікає через наше село Кірове 1 і впадає в Кінську, називається Жеребець.

Як дізналися пани, що їхні кріпаки тікають у Таврію через Кінську, то набудували тутечки фортець, від Олександрівська 2 до самого Бердянська, і військо поставили. І ото, було, як який бурлака тікає, то солдати його на березі й зловлять, заб’ють у колодки — та в Сибір!

Через Кінську не так-то й легко було тоді перебратися, бо була вона дуже глибока й широка. По ній в ті часи, кажуть, і кораблі плавали.

Так от, розказують, одного разу отутечки, біля теперішнього нашого села, впіймали солдати кріпака-втікача. А він силачем був — вирвався! Поки служиві опам’яталися, він плигнув на їхнього коня-жеребця і подався до річки. Стріляли-стріляли по ньому — не влучили...

Переплив неборака Кінську та й кричить стражникам із таврійського берега:

— А що, взяли?.. Візьміть тепер свого жеребця, я не злодій! Я тепер вільний чоловік! — Та й пустив коня до солдатів на правий берег, а сам у степ майнув...

Жеребець той насилу добрався до берега, бо втікач загнав його. Добрався та тутечки й пропав. Ось чому й річечка ця називається Жеребець. Із Кінською вона зливається саме там, де ото царські посіпаки за кріпаком гналися. Кажуть, що й село наше колись Жеребцем звалося.

-------

1 Кірове — село Оріхівського р-ну Запорізької обл.

2 Олександрівськ — тепер м. Запоріжжя.
Повернутися до змісту: Савур-могила. Легенди та перекази Нижньої Наддніпрянщини. Отак і назвали. Як запорожці давали географічні назви.

Українські легенди


[ нагору ]

Copyright © 2013 - 2021 - Українські легенди - www.ukrlegenda.org