Українські легенди www.ukrlegenda.org Українські легенди www.ukrlegenda.org Українські легенди www.ukrlegenda.org

В Україні: Mon, 26 Feb 2024, 02:56ми на фейсбукми на ютубі
Збірка "Савур-могила"
Звичаї нашого народу
Козаччина
Народна творчість
Галерея зображень
Альманах "Свічадо"
www.ukrlegenda.org

Наш канал на Youtube

Наш канал на Facebook
www.ukrlegenda.org

Українські легендиЗагнаний жеребець

Оця річка, що протікає через наше село Кірове 1 і впадає в Кінську, називається Жеребець.

Як дізналися пани, що їхні кріпаки тікають у Таврію через Кінську, то набудували тутечки фортець, від Олександрівська 2 до самого Бердянська, і військо поставили. І ото, було, як який бурлака тікає, то солдати його на березі й зловлять, заб’ють у колодки — та в Сибір!

Через Кінську не так-то й легко було тоді перебратися, бо була вона дуже глибока й широка. По ній в ті часи, кажуть, і кораблі плавали.

Так от, розказують, одного разу отутечки, біля теперішнього нашого села, впіймали солдати кріпака-втікача. А він силачем був — вирвався! Поки служиві опам’яталися, він плигнув на їхнього коня-жеребця і подався до річки. Стріляли-стріляли по ньому — не влучили...

Переплив неборака Кінську та й кричить стражникам із таврійського берега:

— А що, взяли?.. Візьміть тепер свого жеребця, я не злодій! Я тепер вільний чоловік! — Та й пустив коня до солдатів на правий берег, а сам у степ майнув...

Жеребець той насилу добрався до берега, бо втікач загнав його. Добрався та тутечки й пропав. Ось чому й річечка ця називається Жеребець. Із Кінською вона зливається саме там, де ото царські посіпаки за кріпаком гналися. Кажуть, що й село наше колись Жеребцем звалося.

-------

1 Кірове — село Оріхівського р-ну Запорізької обл.

2 Олександрівськ — тепер м. Запоріжжя.
Повернутися до змісту: Савур-могила. Легенди та перекази Нижньої Наддніпрянщини. Отак і назвали. Як запорожці давали географічні назви.
[ нагору ]

Copyright © 2013 - 2024 - Українські легенди - www.ukrlegenda.org