Українські легенди www.ukrlegenda.org Українські легенди www.ukrlegenda.org Українські легенди www.ukrlegenda.org

В Україні: Fri, 19 Apr 2024, 17:30ми на фейсбукми на ютубі
Збірка "Савур-могила"
Звичаї нашого народу
Козаччина
Народна творчість
Галерея зображень
Альманах "Свічадо"
www.ukrlegenda.org

Наш канал на Youtube

Наш канал на Facebook
www.ukrlegenda.org

Українські легендиПомста

Розповідають люди, що давно колись на самісінькому березі нашого моря жила із старим батьком дівчина Аза. І така вона була красива, що всі хлопці очей з неї не зводили. Аза ж ні на кого уваги не звертала, бо дуже, кажуть, горда була. Хвалилася, що їй, бачте, ніхто не подобається.

І ось одного разу всі парубки, що жили поблизу, змовившись, прийшли гуртом до Ази й запропонували їй вибрати з-поміж них собі нареченого. Красуня подивилася на них, подумала-подумала, а тоді й каже:

— Будете змагатися. Хто із вас усіх своїх товаришів поборе, той і буде моїм судженим.

І почали молодці змагатися. Один таки вийшов з того змагання переможцем, але Аза відмовила йому та ще й кепкувати із хлопців заходилася. Обдурила змагальників. Розгнівалися вони на гордячку, взяли та й утопили її в морі.

Ще й досі, як підходить вода до берега, з моря чути чи то плач, чи то стогін. Старі люди кажуть, що то утоплена красуня Аза плаче за своїм невідшуканим нареченим. І море нібито зветься від її імені Азовським...
Повернутися до змісту: Савур-могила. Легенди та перекази Нижньої Наддніпрянщини. Отак і назвали. Як запорожці давали географічні назви.
[ нагору ]

Copyright © 2013 - 2024 - Українські легенди - www.ukrlegenda.org