Українські легенди www.ukrlegenda.org Українські легенди www.ukrlegenda.org Українські легенди www.ukrlegenda.org

В Україні: Mon, 20 Mar 2023, 21:05ми на фейсбукми на ютубі
Збірка "Савур-могила"
Звичаї нашого народу
Козаччина
Народна творчість
Галерея зображень
Альманах "Свічадо"
www.ukrlegenda.org

Наш канал на Youtube

Наш канал на Facebook
www.ukrlegenda.org

Українські легендиМитарства душі

Великий гріх за душогубство, злодійство, за блуд, а найпаче за блуд брата з сестрою, батька з дочкою або кума з кумою. Великий гріх і тому, хто зневажає неньку.

Як помре людина, то душа сорок днів лишається на землі і сорок днів поневіряється, поки пройде двадцять митарств. Тільки не всяка душа дійде до Бога на двадцяте митарство!

Грішну душу супроводжують два янголи, а третій - диявол. Той янгол, що жив на землі, веде душу з правого боку і несе книжки про добрі діла. Той, котрого Бог послав з неба за душею, веде з лівого боку. А сатана ззаду несе двадцять книжок, де списані гріхи.

На однім митарстві питають про душогубство, на другім - про блуд, на третім - за гріх проти батька-неньки, на четвертім - про злодійство, а далі - про всякі інші гріхи. На кожнім митарстві диявол вичитує, чим душа грішна, а янголи - про добрі діла.

Душі душогубів, блудників, злодіїв і за гріх проти матері рідко випускаються з кігтів лукавого. Будуть там вони сидіть до страшного суду або поки хто з родичів не одмолить гріхів. Тепер, кажуть, у пеклі тільки один Іуда зостався, а останні душі, які були, Христос повипускав на волю тоді, як сам вос крес із мертвих. Сидить, кажуть, окаянний Іуда в пеклі, на дверях, і все трусить тією калиткою з грішми, за які продав Христа.

Тяжко буде грішним на страшнім суді! Хто коней крав, стоятиме перед ним цілий табун. Буде він водити їх та вертать хазяїнам, а ті скажуть:

- Нащо вони тепер нам? Багатій сам.

Хто кому мішок борошна не віддав, буде носить у зубах і просить:

- Візьми!

- Нащо воно мені, - відповість той, що позичав.- Носи, коли треба.

Душогуби, блудники, великі злодії і ті, котрих прокляла мати, підуть у пекло на вічну муку, і за ними Іуда зачинить двері.


Повернутися до змісту: Савур-могила. Легенди та перекази Нижньої Наддніпрянщини. Із прадавніх криниць.
[ нагору ]

Copyright © 2013 - 2023 - Українські легенди - www.ukrlegenda.org