Українські легенди www.ukrlegenda.org Українські легенди www.ukrlegenda.org Українські легенди www.ukrlegenda.org

В Україні: Fri, 19 Apr 2024, 17:59ми на фейсбукми на ютубі
Збірка "Савур-могила"
Звичаї нашого народу
Козаччина
Народна творчість
Галерея зображень
Альманах "Свічадо"
www.ukrlegenda.org

Наш канал на Youtube

Наш канал на Facebook
www.ukrlegenda.org

Українські легендиЛев і комарі

Читайте також: Українські байки

Одного разу лев, лежачи під кущем, позіхнув, потягся разів два і каже сам собі: "Спасибі богу, що я такий дужий вдався, нікого на світі не боюсь! Не так, як он ті нікчемні комарі: всякий його роздушить, і вони всіх бояться". Комарам досадно стало, що він їх зневажає. Один із них каже: "Не думай, що ти здоровань, то тебе ніхто не подужає. Ми хоч і малі, а як захочемо, то іще тобі носа втрем".

Лев сердито гаркнув: "Мовчи, сволото! Чиє б гарчало, а твоє б краще мовчало. Я вас однією лапою всіх подавлю". Старший комар каже: "А ну, братці, візьміться за його, буде тямить до нових віників, як глузувати з нашого брата!"

Як сипонули комарі на лева, як почали його жалити! Він уже і хвостом махав, і лапами то одною, то другою по землі бив, і всіма одразу лапами дриґав, і зубами клацав, а їх не зменшувалось, як з мішка сипалися на лева. Уже він і підстрибував сажнів на п’ять угору, і навкруги куща бігав, а комарі кусали.

Лев бачить, що з комарами трудно справиться, почав прохати їх: "Будьте ласкаві, припиніть, одчепіться од мене. Я з вами пожартував, а ви думаєте, що я справді з вас глузую. Змилуйтеся, ради бога..."

Комарі залишили лева, піднялися вгору стовпом і кажуть: "Не хвалися, брате розумом, не хвалися силою..."
Повернутися до змісту: Українські байки
[ нагору ]

Copyright © 2013 - 2024 - Українські легенди - www.ukrlegenda.org