Українські легенди www.ukrlegenda.org Українські легенди www.ukrlegenda.org Українські легенди www.ukrlegenda.org

В Україні: Wed, 04 Oct 2023, 10:25ми на фейсбукми на ютубі
Збірка "Савур-могила"
Звичаї нашого народу
Козаччина
Народна творчість
Галерея зображень
Альманах "Свічадо"
www.ukrlegenda.org

Наш канал на Youtube

Наш канал на Facebook
www.ukrlegenda.org

Українські легендиКорсетка або керсетка - Одяг, що носиться поверх жіночої сорочки

З книги: Олекса Воропай. Український народній одяг.

Поверх сорочки на горішню половину тіла жінки та дівчата одягають корсетку. Корсетка шиється з тонкої вовняної матерії, з оксамиту або шовку, на підкладці, без рукавів, без коміра, в стан (талію). Дівочі корсетки звичайно бувають «гладкі», а жіночі з «вусами». «Вуса» — це складні чотириярусні складки; їх буває п’ять або сім, вони надають одягові пишноти і легкости бароккового стилю.

Довжина корсетки буває по коліна або по пояс. Довші корсетки носять на Полтавщині, а коротші на західніх землях України. Шовкові та вовняні корсетки обшиваються чорним або темновишневим оксамитом. Оксамитові корсетки обшиваються «кривулькою» з червоної або блакитної стрічки.

Застібуються корсетки з лівого боку, але не скрізь, бо на Уманьщині, наприклад, жінки й дівчата застібають свої корсетки посередині грудей на гаплики, а в галичанок поли корсетки ледве сходяться посередині грудей і не застібаються. Дівочі корсетки на західніх землях України рясно оздоблюються (нашиваються) на полах і грудях дрібним різнобарвним намистом.
Повернутися до змісту: Олекса Воропай. Звичаї нашого народу. Український народній одяг.
[ нагору ]

Copyright © 2013 - 2023 - Українські легенди - www.ukrlegenda.org