Ірина Прокопенко - Суниця-мандрівниця
Головна сторінка
Зміст - № 1 (15) '06
Зміст - № 4 (14) '05
Зміст - № 3 (13) '05
Про нас
Передплата
Наші координати
Обмін посиланнями
www.ukrlegenda.org
Українські легендиУкраїнська література

Нас читають, нам пишутьНас читають, нам пишуть Літературно-художній альманах “Свічадо” може стати вірним другом для тих, хто цікавиться літературою. Засновники й видавці доклали чимало зусиль, щоб журнал був змістовним та цікавим.
Часопис знайомить з талановитими людьми, нашими співвітчизниками. Біографічні відомості про письменників, довідки про їх творчість, прозу, поезію, критичний матеріал – усе це можна знайти на сторінках “Свічада”.
Особливо приємно, що в альманасі велика увага приділена творчості письменників Придніпров’я. Читач має змогу познайомитися з “новинками” в їхньому поетичному чи прозовому доробку.
Яковенко Юлія,
студентка Дніпропетровського національного університету

Літературно-художній альманах “Свічадо” є наочним прикладом активної художньої та публіцистичної діяльності в Україні. Він порушує питання історії літератури. Альманах не обходить увагою й новин сучасного літературного життя, тобто не є застиглою енциклопедією класичної літератури. Навпаки, відбиває процес розвитку літературно-критичної думки в Україні. Матеріал у “Свічаді” подається в гармонійній єдності літературних набутків відомих письменників і перших “проб пера” початківців. Це сприяє компетентній оцінці нових творів як критиками, так і пересічним громадянами.
“Свічадо” справляє враження мистецького й естетичного клондайку.
Іванова Алла, студентка ДНУ

У рубриці “Стежками сучасної прози” вміщено цікаві оповідання, зокрема “Династія” Дмитра Бондаренка, “Хижі вогники” Олександри Скорої, які можна використати при вивченні літератури рідного краю. Зацікавила мене й публіцистична стаття “Сучасний педагог сучасної школи”. Це бесіда-інтерв’ю Ірини Голуб з Тетяною Недосєкіною.
Веселою ноткою в журналі звучить рубрика “З усмішкою”.
З посмішкою ми читаємо “Смішинки-школяринки” Григорія Гарченка та “Від сесії до сесії” відомого нам доцента кафедри української літератури Костянтина Дуба. Його гуморески взяті з нашого, студентського життя, тому такі дотепні та цікаві для нас.
Отже, у “Свічаді” можна знайти багато доцільної, корисної інформації для людей, яким небайдужа література, мистецтво.
Бичок Ольга, студентка ДНУ

Альманах – це корисна справа для людей. Він друкує повчальні, цікаві літературні твори. “Свічадо” – виховує в людей повагу, любов до праці, до творчості, навчає розуміти літературу, культуру, прихильно ставитися до історії рідного краю.
Оверчук Ірина, студентка ДНУ Важко оцінити чиюсь працю об’єктивно, виходячи лише з одного випуску журналу, з яким я мала щастя познайомитися.
Мабуть, найкраще залишити журнал таким, як він є. У ньому все гарне. Оформлення цікаве і разом з тим стримане, яким і повинно бути в художньому виданні. Головне – це зміст, а він чудовий, просто прекрасний, бо ми зустрічаємося зі “своїми” письменниками.
Самойленко Алла, студентка ДНУ

“Свічадо” – журнал, який видається для тих, хто любить слово, літературу, хто цікавиться українською культурою та історією.
Тут кожний знайде для себе цікаву публікацію – поезія, проза, публіцистика, мистецькі матеріали. Кожна сторінка – нове ім’я, своєрідний погляд на життя, оригінальний рядок з твору, дослідження.
Журнал “Свічадо” – це джерело справжнього українського слова, справжніх особистостей нашого краю, яким небайдужа доля України, української культури.
Плекаймо ж рідне слово, щоб не соромно було називатися українцями.
Трушина Юлія, студентка ДНУ

Від редакції. У «Свічаді» 1/2’05 на стор. 262, 263 неправильно надруковані прізвища наших авторів. Замість Г. Граніної та Григорія Марченка слід читати «казочка Г. Грущиної»
та «твори Г. Гарченка». Приносимо авторам свої вибачення.


Ukraine (Ukrainian: Україна, Ukrayina, /ukra’jina/) is a country in Eastern Europe. It borders Russia to the northeast, Belarus to the north, Poland, Slovakia and Hungary to the west, Romania and Moldova to the southwest and the Black Sea to the south. The territory of present-day Ukraine was a key centre of East Slavic culture in the Middle Ages, before being divided between a variety of powers, notably Russia, Poland, Lithuania, Austria, Romania and the Ottoman Empire. A brief period of independence following the Russian Revolution of 1917 was ended by Ukraine's absorption into the Soviet Union and the republic's present borders were only established in 1954. It became independent once more following the fall of the Soviet Union in 1991.