Українські легенди www.ukrlegenda.org Українські легенди www.ukrlegenda.org Українські легенди www.ukrlegenda.org

В Україні: Fri, 24 Jan 2020, 14:19 ми на фейсбук
Збірка "Савур-могила"
Звичаї нашого народу
Козаччина
Народна творчість
Галерея зображень
Альманах "Свічадо"
www.ukrlegenda.org

www.ukrlegenda.orgУкраїнські легендиІ назвали Юрківкою

Колись, іще за цариці Катерини, по правий бік нашої річки Кінської була Катеринославська губернія, а по лівий — Таврія. В Катеринославщині пани панували, над бідними кріпаками знущалися, а в Таврії була воля. Оце, було, як доберешся до середини річки, то вже ти вільний чоловік. А як упіймають тебе стражники, то тавро на грудях або на руці гарячим залізом випечуть і в Сибір на каторгу завдадуть. Через те, кажуть, цей край Таврією і називався...

Хоч як пани пильнували, хоч які вони караули настановляли, а все ж кріпаки тікали від них і деякі щасливо через річку перебиралися.

Розказують старі люди, що саме в оцьому місці, де тепер наше село розкинулося, перебрався через Кінську якийсь козак Юрко. Як завдала цариця колишніх січовиків у кріпацтво, Юрко вирішив тікати в Таврію. Вибрав він тихцем уночі з панського табуна трьох скакунів, щоб у дорозі переміну зробити, та як гайнув, то тільки його й бачили. Поки дістався до Кінської, двох коней загнав, а на третьому непоміченим на лівий берег дістався. Перегілив щасливо і став тут жити. А згодом таких утікачів у цьому місці чимало зібралося. . Одного разу зійшлися вони на раду й вирішили свою слободу на честь козака Юрка Юрківкою 1 назвати.

- - - - - - -

1 - Юрківка - село Оріхівського р-ну Запорізької обл.


Повернутися до змісту: Савур-могила. Легенди та перекази Нижньої Наддніпрянщини. Отак і назвали. Як запорожці давали географічні назви.


Українські легенди


[ нагору ]

Copyright © 2013 - 2020 - Українські легенди - www.ukrlegenda.org